Nápověda > Nastavení mailů

Mailová nápověda

ANO, K poště můžete přistupovat i prostřednictvím internetového prohlížeče, a to na adrese https://admin.mbhosting.eu/webmail/

Jedná se o webová rozhraní RoundCube, což je open-source webové rozhraní pro správu e-mailových schránek. Je to aplikace, která umožňuje lidem odesílat, přijímat a spravovat své e-maily přes webový prohlížeč. RoundCube je oblíbeným řešením pro správu e-mailů, protože je snadno použitelné a nabízí širokou škálu funkcí, včetně možnosti filtrování spamu, podpory více jazyků, automatických odpovědí a možnosti šablon. V případě použití webového rozhraní nemusíte nic nastavovat, prostě se jen připojíte a svou poštu budete mít on-line kdekoli potřebujete.

Poštu můžete samozřejmě stahovat z i do svého oblíbeného mailového programu nebo jiného webového rozhraní. Typicky se používají aplikace Outlook, Thunderbird, z webových služeb, jde o Gmail, webovou verzi Outlooku a další. 

K propojení budete potřebovat následující údaje:

  • POP3 nebo IMAP
  • SMTP 
Služba Adresa serveru Port
POP3 pop3.svethostingu.cz 110
POP3s pop3.svethostingu.cz 995
IMAP imap.svethostingu.cz 143
IMAPs imap.svethostingu.cz 993
SMTP smtp.svethostingu.cz 25
SMTPs smtp.svethostingu.cz 465

Jako login zadejte: email_schranka@vasedomena.cz.

POP3 (Post Office Protocol 3) a IMAP (Internet Message Access Protocol) jsou protokoly, které se používají pro příjem e-mailů na e-mailových serverech. Hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, jakým způsobem zpracovávají e-maily.

POP3 stahuje e-maily ze serveru a ukládá je do počítače uživatele. To znamená, že pokud si uživatel stáhne e-maily pomocí POP3, nemůže na ně pak z webového rozhraní přistupovat. POP3 je tedy vhodné pro lidi, kteří potřebují e-maily ukládat a zpracovávat offline.

IMAP, na rozdíl od POP3, umožňuje uživatelům přistupovat k e-mailům přímo z webového rozhraní. E-maily jsou uloženy na serveru a uživatel s nimi pracuje pouze online. IMAP je tedy vhodné pro lidi, kteří potřebují přístup k e-mailům z různých zařízení a chtějí mít k nim přístup vždy a všude.

Každá příchozí zpráva je podrobena testu, zda se nejedná o spam. V případě, že je zpráva vyhodnocena jako spam na začátek předmětu zprávy je vloženo slovo SPAM. Na základě takto označených zpráv si můžete nastavit vašeho e-mail klienta k mazání zpráv označených jako spam.

Než je zpráva označena jako SPAM, prochází složitou analýzou. Tato analýza nemusí být stoprocentně úspěšná, proto může být zpráva, která není SPAM označena jako SPAM, případně zpráva, která je SPAM nemusí být označena jako SPAM.

Na našich poštovních serverech je k dispozici technologie greylisting. Greylisting umožňuje výrazným způsobem snížit počet SPAMu.

Technologie greylistingu vychází z předpokladu, že poštovní servery odesílající SPAM nedodržují všechny pravidla při doručování zpráv. V případě, že je zpráva doručena na náš poštovní server, je odmítnuta s tím, že náš poštovní server je dočasně nedostupný. V případě, kdy poštu doručuje korektní poštovní server se nejedná o problém. Poštovní server se pokusí doručit zprávu za cca 30 až 60 minut znovu. Při druhém pokusu je již zpráva přijata. Poštovní servery odesílající SPAM se ve většině případů již nesnaží poštu doručovat opakovaně a SPAM proto není doručen.

V současné době metoda greylisting umožňuje odfiltrovat až 95% SPAMu.

Při použití greylistingu dochází ke zpoždění přijetí první zprávy od odesilatele o cca 30 až 60 minut. Další zprávy od stejného odesilatele již nejsou zpožděny a jsou doručeny téměř okamžitě. Informace o korektně doručené e-mail zprávě se uchovávají po dobu 30 dnů.

Greylisting je ve výchozím stavu standardně vypnut. Zapnout si jej můžete v administraci webhostingu.

Každá příchozí zpráva je kontrolována pomocí antivirového programu Clam AntiVirus. Kontrolován je text zprávy a všechny přílohy. V případě, že je ve zprávě nalezen virus, není tato zpráva doručena.

Aktualizace antivirového programu Clam AntiVirus je prováděná několikrát denně. Přesto nemusí být ochrana proti virům stoprocentně úspěšná. Proto doporučujeme použití antivirového programu přímo na vašem PC.

Tvorba webových stránek: Webklient